Přeskočit na hlavní obsah

E‑cigarety odvykání nepomáhají a zdraví škodí

English: Two electronic cigarette models. Self...
English: Two electronic cigarette models. Self-taken photograph by Equazcion. From top down: 1. RN4072 (full size "pen style"), fully assembled 2. RN4072 spare battery 3. CT-M401, fully assembled 4. CT-M401 spare battery (Photo credit: Wikipedia)
...

Podle studie vedené dr. Pamelou Lingovou (University of California, San Francisco), uveřejněné recentně v časopise JAMA Internal Medicine (Grana RA et al. A longitudinal analysis of electronic cigarette use and smoking cessation. JAMA Intern Med. DOI: 10.1001/jamainternmed.2014.187), totiž neměli mezi 949 kuřáky v průzkumu ti, kdo kouřili e‑cigarety, statisticky významně vyšší šanci se kuřáckého návyku zbavit. Ba dokonce ani počet vykouřených cigaret se jim nepodařilo snížit. Propagační aktivity tvrdící, že e‑cigarety jsou nejlepší pomůckou k zanechání kouření, tedy – ať neúmyslně, či záměrně – lžou. A jedním z prvních regulačních kroků FDA by tedy mělo být tato tvrzení v reklamě na e‑cigarety zakázat. Nicméně komentář ke studii Lingové a spol. (Katz MH. If only electronic cigarettes were effective smoking cessation devices. JAMA Intern Med. DOI: 10.1001/jamainternmed. 2014.167) upozorňuje, že její účastníci nebyli rozhodnuti aktivně skoncovat s kouřením a že soubor nebyl dostatečně velký na to, aby výsledky měly statistickou významnost.... víceMEDICAL TRIBUNE CZ > E‑cigarety odvykání nepomáhají a zdraví škodí

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kalkulátor převodu mmol - g

1mol je jednotkou látkového množství je podle SI


Mezi běžně užívané násobky a zlomky1 molpatří

1 mmol = 0,001 mol1 kmol = 1 000 mol.Hmotnost 1 mol můžeme pro běžné počítání chápat jako relativní molární (atomovou, molekulovou) hmotnost vyjádřenou v gramech.
On-line kallkulátor molekulových hmotností prvků či celých sloučenin  najdete zde 


Pro převod nejčastěji sledovaných minerálů jsem vytvořila malou pomůcku. K použití zde

Kalkulátory v medicíně

Anatomie